Tanya Rambousková

O mě? Jak jsem se k józe dostala?

Józe se věnuji už nějakých 10 let. Své tělo přirozeně trénuji už od mála, k tomu mě vždy vedla vnitřní potřeba k pohybu. Prošla jsem různými sporty od běhu závodně až po tanec profesionálně. U tance jsem také i zůstala, fascinuje mě, jak člověk během tance se učí poznávat své tělo i hranice vlastního těla. Proto se nepovažuji za klasického lektora jen jógy i mé webové stránky nejsou klasické, plné tance a bohaté historie z minulosti. Tanec také miluji, a trénuji i vlastní taneční skupinu, učím kurzy, mám i taneční lekce. Miluji propojení různých energii, emocí, které přes tanec je možné vyjádřit, pěstovat v sobě ženskou/mužskou energii a také otevřenost okolí. Nepovažuji se ani za výjimku, znám spoustu kolegů, které se vydali stejnou cestou a je nádherné vidět, jak se dají propojit tyto dvě oblasti.

Jaké programy momentálně učím?

 • Jóga
 • Bodybalance
 • Funkční strečink
 • Zdravá záda
 • Dance Fitness (cardio)
 • Tanec
 • Bachata
 • Poskytuji soukromé lekce

Mé vzdělaní:

 • Mám vzdělání v oboru ekonomie i IT v tomto oboru pracuji částečně.
 • Vysoká škola Manažerské Ekonomiky a IT – Obor Ekonomie a IT.
 • Bankovní institut – Obor ekonomie a IT

Certifikace:

 • Mezinárodní certifkát Yogy – Bali 2023 - 2024 (pracuji na tom)
 • Yoga retrit – Berlin 2023
 • Yoga retrit – Marbell, Spain 2023
 • Bodybalance – Lessmils, rekvalifikace 2022
 • Yoga academy 2019, Moscow
 • Bodybalance - Lessmils, Praha (Kristine Andersson) 2017
 • Pilates (I,II) - IQ Pohyb, Praha (Daniel Muller) 2016
 • Yoga retrit – Prague 2015
 • Zdravá záda - FACE FITNESS ACADEMY, Praha (Michal Peroutka) 2015
 • Port De Bras - FACE FITNESS ACADEMY, Praha (Julio Papi) 2013
 • Aerobic instruktor - FISAF (Katka Bimanová) 2013
 • DanceXtreme Instructor - FACE FITNESS ACADEMY, Prague 2013 (Stelios Kon)
 • Integrated Power Stretch - FACE FITNESS ACADEMY, Praha (Lukáš Kolek) 2012
 • Kurz Fyzioterapie - MUDr. Blanka Keclíková, FACE FITNESS ACADEMY, Praha 2011
 • Instruktor fitness - osobní trenér - FACE FITNESS ACADEMY, (Zbyněk Petr, Daniel Muller) Praha 2011
 • Zumba Fitness basic steps 1 - Daniela Česneková, Praha 2011

Zpátky k józe, jeto cesta sebepoznání, seberozvoje a neustálého hledání odpovědi na své otázky za rámec zeměkoule, hlubší přemyšlení nad cestou vlastního života, kam vede, a hlavně naslouchání své duše, která tě vede. V tomto popisu se jen chci podělit o svou životní cestu nikoliv se nějakým způsobem vznášet, jsem velice otevřená a píšu to co cítím. Už v dětství, když mi bylo 13 jsem přišla na to, že vidím ve snach svou budoucnost, tyto sny přicházejí i v dospělosti, kdy ty prostě víš, že tohle skutečně přijde. Vnitřní nespokojenost s určitými věcmi a snaha o pochopení proč, vede k hledání odpovědi a pochopení životních někdy i tvrdých lekcí, které dané každému člověku.

Prošla jsem různými tréninky i v zahraničí, kde jsem konečně našla i svého učitele, každý učitel má svého učitele. Na začátku své cesty má duše se nespokojila s lekcemi jógy pouze po fyzické stránce, a tak pořad jsem hledala co mé duše přinese hlubší smysl. V roce 2016 jsem navštívila Indii, byl to zájezd s jógou a práci na sobě na denní bázi, byla to nádherná zkušenost a způsob, jak se na chvílí odpojit od denních starosti a vrátit se sám k sobě, obzvlášť po hodně tehdy velmi intenzivním životě, kdy jsem neustále pořádala nějaké akce, workshopy a stálo to hodně energie a úsilí, učila jsem se doplňovat tuto energii pomoci vlastních dechových praktik abych se potom mohla dělit radosti i s ostatními.

V r. 2020 jsem prozřela a můj život se úplně otočil a změnil. Důvodem bylo roky neustále práce na sobě, hluboká transformace a různé techniky z jógy. Našla jsem spousta odpovědi na svoje otázky a tím i získala duševní klid. Dále přišlo pochopení, že jsem připravena předávat své zkušenosti dál, proto tomu říkám volání mé duše. Nikdy mě v životě nenapadlo, že budu učit a už vůbec ne jógu a tanec, od dětství ze školy jsem měla blok v sobě mluvit před lidmi. Vedli mě k tomu lidé, přátele a okolnosti na mé cestě, a jsem jim za to velice vděčná. Dělám to, co mě naplňuje, jeto vzájemná výměna energie i vysokých vibrací. Jeto už neuvěřitelných krásných 13 let co jsem se stala lektorem v oboru tance a fitness. Kde člověk projde přes různá období od uspokojení vlastního ega přes tanec i ambice, dosáhnut maximum, vypracovat své tělo na maximum co to jde. Uspokojení ega a dosažení maxima pak vede k uspokojení ambici a duševního klidu, splnění životních snů a cílů. Pořad jsem ve fází, kdy procházím transformaci, měním svůj přístup dělat milované věci z lehkosti a klidem, přijímat věci tak jak přichází a být vděčná za vše co přichází a také odchází.

Zpátky k józe, jako tanec zkoušela jsem různé lekce jógy abych měla pochopení, bylo to hledání, než jsem přišla na to, že mi pořad zde něco chybí, a jeto i ta duševní/mentální stránka. Před mnoha léty jóga teprve se nějakým způsobem začala být zakomponovaná více do sféry fitness, než tomu je dnes kdy je tzv. nová éra, a začíná to být součást života vidíme to i v reklamě což je nádherné. S novými poznatky jsem vkročila dále do světa jógy, která se stala pro mě každodenní práci na sobě. Říká se, jógou máte žit, nestačí zajit si jen zacvičit 1x za týden. I to je krásný začátek s tím se vůbec setkat. Jóga tedy je vědomý životní styl v běžném životě, který vede k harmonizaci sám se sebou a okolním světem. Zároveň cítím, že být lektorem jógy je velká zodpovědnost vůči sobě i okolí.

Kde vše začalo? V r. 2015 jsme s mou kolegyni také lektorkou jógy založili DANCE & YOGA studio v Praze, které existuje dodnes :). Zde začala má cesta transformace i k hlubšímu poznání jógy a všech poznatků s tím spojených. Po roce jsem se vzdala roli jednatele a provozovatele, chtěla jsem být hlavně lektorem a mít víc času na vzdělávání, na tvořivost v tanci, pořádat workshopy, na rodinu atd. Nadále jsem ve studiu působila pouze jako lektor, tehdy i naše taneční skupina byla ve fázi růstu a rozvoje. Přes tuto zkušenost se studiem jsem poznala spoustu skvělých lidi i přátel, některé se mi stály hodně blízcí a jsem velice vděčná za tuto zkušenost.


Co mě vedlo k tomu se stát lektorem? Jak jsem již psala přátele mě vedli k tanci, a i k józe -to byl pro mě motor. Zdraví mě vedlo k tomu abych se učila vnímat, poznávat a zacházet se svým tělem. Nejsem také výjimkou v tom, že mě trápí hlavně bederní páteř částečně fyziologicky a částečně díky tanci. Mám velmi pohyblivou a prohnutou páteř, po porodu jsem zjistila, co to je bolest zad, skřípnutý nerv a nesnesitelná bolest, od té doby jeto denní práce, bez cvičení bych nebyla schopna fungovat ani tančit. To byl jeden z důvodu, kdy jsem šla si udělat kurz osobního trenéra a naučit se pracovat se svým tělem. Protože tanec miluji, nechtěla jsem to vzdávat i přes tyto problémy se věnuji tanci i nadále. Musela jsem se naučit pomáhat sama sobě abych nebyla závislá na fyzioterapii a doktorech. Díky těmto problémům jsem se naučila víc vnímat své tělo, naslouchat a odblokovat záda. Vypracovat vhodné cviky a hlavně pracovat s dechem, dále vzniklo motto: 'Dech je lék, který máte vždy při sobě'. Prošla jsem dalšími kurzy a proto od r. 2011 jsem začala učit funkční strečink, jako kompenzační cvičení ke všem sportům a také pro všechny kdo sedí dlouho v kanceláří.

Na čem pracuji momentálně?

 • Začala jsem psát knihu, ve které se chci podělit o své životní zkušenosti a poznatky.
 • Pořádám jógové i taneční pobyty v ČR, plánuji i v zahraničí.
 • Neustále se vzdělávám, jezdím na různé tréninky.
 • Pracuji na materiálech vylepšení výuky jógy, píšu nové poznatky.
 • Pracuji na webových stránkách a překladu do angličtiny-
 • Vytvořila jsem si doma mini Dance Yoga studio pro výuku lekcí individuálně i online lekcí.

Tanec

Czech: Tanci a sportu se věnuji od 13 let. Účast v tanečních skupinách (koncerty, vystoupení, tvorba vlastních choreografií atd....).

Tanya je lektor Dance & Fitness, učím od roku 2011.
Tanci a se věnuji již od svých třinácti let, už na základní škole si založila vlastní taneční skupinu, prošla několika tanečními skupinami a soutěži především street dance a moderní tanec. Sport a tanec mě doprovází celý život, u něj jsem zůstala i dodnes. Vyzkoušela jsem různé taneční styly (od contemporary, moderní tanec, street dance až po latinu (salsa, bachata, merengue, zouk, reggaeton atd.) a zůstala u nejoblibenějších programů, vyučuji Fit Latin Dance a taneční styl Reggaeton, Bachata Fusion ladies style. Kromě tance také vyučuji cvičení z řady Body & Mind jako je Bodybalance a funkční strečink (komplexní cvičení).

Tanec se snažím předávat jako celek. Nejen techniku, kroky a počítání, ale práci s cítěním hudby, vnímáním vlastního těla. Kombinace tance a fitness neskutečně mě baví, a proto spojuji tyhle dvě skvělé aktivity pro duši a tělo a ráda se dělím radosti z pohybu s ostatními. V r. 2017 založila jsem vlastní taneční skupinu Tentacion, kterou i nadále trénuji - věnujeme se hlavně Reggaetonu a Bachatě.

Ačkoliv prošla jsem různými tanečními styly, v současnosti se zaměřuji především na svůj nejoblíbenější taneční styl Reggaeton, tento tanec na latinskou dance-music má své kořeny v hip-hopu, latinských tancích a v reggae. Je to taneční energeticky náročná hodina , kde se procvičí celé tělo. A protože mě strašně baví ladies style, snažím se vkládat do choreografii krásné ladné ženské sexy pohyby, pohyby boku, chůzi, vlny a probudit v sobě ženskou energii.