Relax YOGA Weekend 8 Března 2024   Cesta k sebepoznání, seberozvoje!

Relaxační Yoga víkend 8/3/24

Motto: 'Dech je lék, který máte vždy při sobě!' 33

HOTEL KOUTY – Místo rovnováhy v srdci Česka

Termín pobytu: 08. 03. – 10. 03. 2024

Lektor: Tanya Rambousková 

O mně: https://www.bachatafusion.cz/tatjana-rambouskova/

Hotel je obklopen lesy, loukami a dvouapůlhektarovým pstruhovým rybníkem, ve kterém se můžete celoročně vykoupat. Areál samotný nabízí 100 000 m² naprostého klidu. V okolí hotelu nejsou žádné rušivé elementy, jako například mobilní signál, ale nabízíme wifi připojení. Místo, kde na vás čeká úplné ponoření do svého nitra, místo, kde máte čas jen pro sebe, místo, kde načerpáte novou energii a napojíte se sami na sebe, místo, kde na vás čeká kompletní relaxace a klid. To vše umocní komplexní nástroj nazývaný – jóga.

Zde můžete si užit v krásné cedrové sauně přímo u rybníka a detoxikovat své tělo.

↓Popis lekce níže↓

Program:

Pátek - 16.30-18.00h Yoga teorie a praxe (seznamovací lekce)

Sobota - 10:00-12.00h Yoga ásánová praxe + Yoga Nidra + pranajamy 

14:30 – 15:55h  Bachata workshop 14:30 – 15:55

16.30-18.00h Zdravá záda + Terapeutická Yoga 

Neděle: 

10:00-11.00h Střed těla (core)

11:00-12.00h Yoga ásánová praxe (dýchací techniky) Relaxace + Meditace 

Materiály a zadání ( osobní práce)

Účelem pobytu je, prioritou číslo jedna se naučit nabírat energii zpět do těla bez úsilí, pomocí speciálních dechových technik. Budeme pracovat se svou mysli a tělem. Budeme pracovat i s mentální stránkou našeho já. Naučíme se, jak si pomáhat při bolesti zad, jak harmonizovat sebe. Naučíme se vědomé dýchání a jak ho zakomponovat do běžného života i při cvičení. Zaměříme se i na fyzickou stránku kde si vysvětlíme, jakým způsobem nastavit náš střed těla, jak ho posilovat a tím eliminovat bolesti zad. V neposlední řádě se budeme učit vnímat naše tělo. Na tomto pobytu budete pracovat na sobě i samostatně, to bude plně ve vašich rukou. Poznatky, zkušenosti z pobytu můžete přenést i do domácí praxe.

Pro koho pobyt je určený? Pro všechny, co chtějí se vydat na cestu vnitřní svobody, zdraví, harmonizace sebe sama. Pro všechny ty pro koho duševní hygiena je velice důležitá. Jóga je určená úplně pro každého i pro lidi s omezenou pohybovou schopnosti, proto se ve vetší míře se používá mentální cvičení. Pro komfortní cvičení slouží, různé pomůcky, polštáře, deky, bločky, pásky, popruhy, pěnové válečky, ručníky atd. Pobyt slouží pro všechny ty kdo hledá odpovědi na své otázky, způsob jak se dobře cítit ve svém těle a hledá způsob seberozvoje – Jóga je ten pravý směr a nástroj pro naši duši a tělo.

STRAVOVÁNÍ V ceně pobytu je snídaně. Pro obědy a večeře je možné využít nabídku hotelové restaurace: https://www.hotelkouty.cz/restaurace/

"Milujeme jídlo, nejraději vaříme z kvalitních, lokálních a bio surovin.

Vaříme z kvalitních, nejraději lokálních a nejlépe z bio surovin. Jsme otevření všem nejrůznějším kuchyním a způsobům přípravy pokrmů. V naší nabídce najdete i jídla připravovaná na ohni, zdravá, vegetariánská, či veganská. Zastoupení zde má nejenom česká, ale i světová kuchyně.

Snídaně jsou obvykle podávány formou švédského stolu, obědy a večeře formou menu. Inspirujeme se sezónními čerstvými surovinami a přizpůsobujeme jim menu restaurace."

Jógu můžeme vnímat jako: Duševní hygiena, způsob sebe léčení, seberozvoj, sebepoznání, harmonizace, vědomý život, změna přístupu k sobě i okolí, terapie, cvičení ásan, dýchací techniky, duchovní učení, zdraví, psychoterapie, omlazení, spiritualita, energetická centra (čakry), koncentrace a meditace a další sféry.

Víc o józehttps://www.bachatafusion.cz/yoga/

Co nás čeká? 

Nejdříve si vysvětlíme pro porozumění, co pod pojmem jóga si můžeme představit? Většina z nás hned si vybaví různé jógové ásany, dýchací techniky, pronájmy, meditace, zpívaní manter atd. Informací k dispozici máme spousta. Ted se podíváme trochu z jiné stránky, ať víme či nevíme, věříme/nevěříme – my nemáme jen fyzické tělo, nýbrž mentální, emocionální, éterní astrální a další, z toho vyplivá, že pracujeme komplexně s naším já – nazývaným naše tělo i duše. Víme i cítíme, když naše duše trpí, trpí i naše tělo nebo naopak trpí tělo trpí i naše duše. Je jen na nás naslouchat tělu a duši, učíme se vnímat a cítit. Jóga je celoživotní učení, sebepoznání, sebevzdělávání, samoterapie, nastroj a způsob sebe léčení. 

  • HOTEL dvoulůžkový pokoj včetně snídaně 5 500,-Kč/os
  • Chata Hygge / Lykke 5 500 Kč/os (snídaně příplatek 249 Kč/den

Chatky snídaně Vám donesou cena celkem 300,- nebo snídaně v hotelu formou bufetu 249,-Kč

Cena zahrnuje: 2 noci ubytování, snídaně v hotelu, cvičení + individuální program, pronájem sálu na cvičení.

Stručně o skladbě a průběhu lekci:

Lekce jógy v mém podání nejsou nějak fyzicky náročné, jeto zdravý kompromis pro posílení těla i zaměření hlavně na terapeutickou stránku, uvolnění těla a mysli. Mou snahou je vycítit zdatnost cvičícího i celé skupiny. V průběhu lekce je důraz na vědomé dýchání a cítění vlastního těla tedy velmi jemná a pozorná práce s tělem a dechem. Každou pozici přizpůsobit tak aby byla pro daného jednice příjemná. Lekce jógy obohacené o tzv. jóga nidra (vědomé uvolnění). Nejdřív nastavení pak cvičení. Dbáme na rychlost provádění cviku, aby to zvládl každý (používáme varianty pro různou úroveň pokročilosti), v případě omezení rozsahu pohybu, vždy se najde náhradní varianta nebo použití pomůcek. Mým posláním je namotivovat každého, aby se po lekcí každý cítil dobře, neměl strach, úzkost ani stres z cvičení. Cvičení by mělo být komfortní pro každého, nejdeme přes bolest tedy nepácháme násilí sami na sobě. Cvičící by měl mít pozitivní emocionální potěšení z cvičení jak v průběhu, tak i na konci. Mé lekce jógy jsou spíš pomalejšího jemného charakteru s důrazem na uvolnění, načerpaní energii na konci lekce, kde k tomu slouží odpočinkové a relaxační pozice a zároveň jsou vždy zařazeny cviky pro posílení středu těla tzv. svalového korzetu. Na konci je důkladná relaxace a vedená meditace, kde se učíme sami uvolnit každou část našeho těla. Obvykle jóga pobyty jsou obohaceny o zajímavá témata, na prací po psychické, mentální a emocionální stránce.

S čím pracujeme? Základem a prioritou číslo jedna je náš dech. Na začátku lekce, začínáme vědomým dýcháním, učíme se vnímat naše centrum / náš střed těla od kostrče až po temeno hlavy. Učíme se vnímat, a i ovládat tedy vědomě řídit náš dech. Učíme se prohloubené dlouhé dýchání.

Jakým způsobem? Začínáme jednoduchým dechovým cvičením v sedě. Zklidňujeme naše tělo a mysl, abychom dále v průběhu lekce, cvičili/dýchali vědomě a byli přítomni ve svém těle v daný okamžik.

Proč? Vědomé dýchání tvoří 80% úspěchu.

Jak se cítíme na konci lekce? Po lekcí se cítíte odpočaté, naberete novou energii, duševní uspokojení, harmonizujete své tělo a mysl, pocit svalového napětí a tenze odezní. Cítíte lehkost v těle i v dýchání. Uzdravení. Chuť tvořit.

Pro koho jeto určené? - Pro všechny. Jóga je určená úplně pro každého i pro lidi s omezenou pohybovou schopnosti, proto se ve vetší míře se používá mentální cvičení. Pro komfortní cvičení slouží, různé pomůcky, polštáře, deky, bločky, pásky, popruhy, pěnové válečky, ručníky atd.

Co se může dít během cvičení? – Můžete pociťovat různé emoce, pocit blaženosti, klidu nebo naopak procházet negativními emocemi, jako je strach, pocit úzkosti, deprese, vztek dokonce i chuť k pláči, vše jeto spojeno s naším vnímáním okolního světa a sebe sama. Například chceme vypadat lepe, stresuje nás to, naše ego prochází vývojem, jeto naprosto přirozené lidskému světu. Nebo vztek, protože máme omezenou pohyblivost a cvičíme přes bolest, chceme být zdraví. Netrpělivost – chceme rychlý výsledek. Proto se říká jóga je celoživotní učení a sebepoznání, kde procházíme i mentálním vývojem učíme se přijímat, chápat. Přijímaní věci tak jak jsou – to nás vede k vnitřnímu klidu. Pěstujeme vůli, harmonizujeme sebe, tvoříme lepší verzi sebe sama. Učíme se žit vědomě.

K čemu slouží ásany? Jak se říká, ve zdravém těle je zdravý duch. Jsou to psychosomatická cvičení, která posilují a vyvažují celou nervovou soustavu, a tak harmonizují a stabilizují psychický stav cvičícího. Ásany působí na svaly, vazy, klouby, oběhový, nervový a lymfatický systém, na náš dech a frekvenci dechu na všechny orgány i žlázy. Ovlivňují rovněž naši psychiku a čakry (energetická centra), naši mysl a celkový nejen psychický stav a i fyzický. Během praktikování ásan, učíte se poznávat, vnímat a cítit a víc své tělo. Velmi důležitým předpokladem pro správné provedení všech jógových cviků je tělesné a duševní uvolnění. Teprve tak se mohou v plné míře projevit účinky jednotlivých ásan v kombinaci s vědomým dýcháním a vnímáním tzn. být přítomen ve svém těle.