Den zdravého pohybu a relaxačního cvičení 30.4.16

Studio Dance & Yoga připravilo pro Vás další sobotní den zdravého pohybu a relaxačního cvičení. Rádi bychom připravily tělo pro letní měsíce, tento den budeme věnovat svému tělu za účelem zpevňování, zapojovaní svalů, o kterých ani netušíme, uvolnění svalového napětí v celém těle, relaxaci a odbourávaní stresu. Při cvičení se uvolňuje hormon endorfin - hormon štěstí, díky čemu se cítíme lépe. Pravidelné cvičení snižují stavy deprese, vnitřní nepohody, učíme se víc vnímat své tělo. Díky dechovým cvičením snižujeme svalové napětí, které se vytváří převážně díky stresu nebo jednorázové svalové zátěži, resp. při nedostatečném pohybu. Při pravidelných trénincích zvyšujeme své sebevědomí a budeme mít více rádi své tělo. Program končí důkladnou relaxaci. 

Program:

10:00-11:00h ZDRÁVÁ ZÁDA + Balantes 

11:00-12:00h Pilates

12:00-13:00h Yoga + Functional Stretchng

1. ZDRÁVÁ ZÁDA - cvičení se skládá z různých sekvencí složených z různých druhů cvičení. Sestava základních zdravotních - rehabilitačních cviků pro oblast krční, hrudní abederní páteře. Rozhýbaní a protažení páteře. Cviky jsou vhodné jako prevence i zmírnění bolestí páteře a kloubů. Efektivně pomáhá předejít bolestem zad, páteře, nosných kloubů, nepříjemnostem z menstruací, potíže s otěhotněním a následným porodem, zmírňuje potíže s udržením moči, zlepšuje stabilitu a stabilitu a koordinaci pohybů, zvyšuje fyzickou sílu a hlavně je základem pro normálně fungující zdravé lidské tělo.
2. Functional Stretchng - je kombinací statického strečinku, relaxačních a posilovacích cviků za účelem zpevnění, protažení a důkladného uvolnění svalů. Tato lekce je určená pro začátečníky a i mírně pokročilé, Skládá se z různých sekvencí složených z různých druhů cvičení. Každá sekvence se zaměřuje na jinou část těla, které jsou účinné na mnoho patologických a strukturálních dysbalancí. Dbání na správné držení těla a postavení rukou.
3. PILATES - Mezi základní principy pilates patří:
Dýchání: slouží k okysličení krve, k relaxaci svalů a odstranění napětí. Pilates využívá hlubokého dechu do dolní části hrudního koše. Nádech je nosem, výdech ústy.Postavení pánve + aktivace středu "core": technika pilates používá dvě postavení pánve. Neutrální postavení a tzv. "imprint" neboli otisk. Obě postavení využívají sílu středu těla "core".Postavení hrudního koše: je zde přímá spojitost s aktivací břišních svalů. Správné postavení hrudního koše je u pilates tzv. zavřené.Stabilizace lopatky: zajišťuje udržení ramen v neutrálním postavení, které je ideální pro práci páteře a tvorbu jednotlivých cviků. Součastně zamezuje tvorbě tzv. kulatých zad. Správná stabilizace lopatek je směrem k páteři a směrem dolů k pánvi.Postavení hlavy a krční páteře: jedná se o velice citlivou oblast, která bývá nejvíce zatěžována. Pilates se snaží minimalizovat tlak a napětí v oblasti krku. Krční páteř tak musíme udržovat v neutrálním postavení a v linii s hrudní páteří v základních pohybech páteře.
4. YOGA - je označení pro fyzickou, mentální a spirituální disciplínu, která má kořeny ve staré Indii. Jeden z nejpropracovanějších konceptů jógy jsou Patanjaliho Sutry. Patanjali definoval cíl jógy jako zklidnění těkavé mysli (citta vrtti nirodah). Jóga je filosofie a její různé formy nalezneme v Hinduismu, Budhismu, Jainismu a Sikhismu. Jóga je tedy mnohem komplexnější pojem než jen fyzické cvičení (hatha jóga a její variace), se kterým se dnes hojně setkáváme v jógových studiích. Účinek jógyRůzné ásány mají odlišný efekt na tělo. Základní pozice učené z počátku budují sílu a výdrž a zlepšují svalový tonus, flexibilitu a nastavení těla v prostoru. Cvičení některých (restorativních) pozic současně zmenšuje únavu a zklidňuje psychické napětí. Jóga také ovlivňuje mysl a zlepšuje koncentraci.Jóga je pro všechnyJóga je otevřená lidem všech věkových skupin a stupně pokročilosti a fyzického stavu. Neodkládejte cvičení jógy jen proto, že se cítíte příliš staří, neohební, tlustí či hubení. Vyberte si vhodný styl a úroveň, pak má jóga každému co nabídnout.
Více informací na:
Cena zahrnuje cvičení a lehké občerstvení.

CENA DO 28.4.16. 300,- Kč Na místě 350,- Kč 

(3 lekce)Také můžete zakoupit pouze dvě lekce za 250,-Kč nebo jednu lekci 150,- (60min).
Přihlášky na: dy.prague@gmail.com

Platbu poslat do 28.4.16 do zpráv ( pro dohledání) jméno a název "RELAX"  ČÚ: 1982872143/0800 www.dance-yoga.cz